EKSTRÜZYON

Entegre üretimimizin ilk aşaması ekstrüzyon hattıdır. 3, 5, 7, 9 katlı ve çok katmanlı bariyer filmlerin ekstrüzyonunu müşterilerimizin kesin malzeme spesifikasyon taleplerine göre gerçekleştiriyoruz. HDPE, MDO PE, LDPE, PEEVOHPE, PAPE, PEPAPE, Cast Ekstrüzyon, Blown Ekstrüzyon ve Streç filmler bu hattımızda üretilebilmektedir.

Ekstrüzyon sürecinde müşterimizin talepleri doğrultusunda ihtiyaç duyulan özelliklere göre anti-statik, renkli masterbatchler, slip katkıları, buğu önleyici, antioksidanlar ve stabilizatörler gibi takviyeler eklenerek özel talepler karşılanmaktadır.

GRAFİK TASARIM

Esnek ambalaj alanında uzman repro ekibimiz müşterilerimizden gelen tasarımları Flekso Baskı tekniğine uygun olarak işleyerek klişe üretimine hazır hale getirmektedir. İhtiyaç halinde müşterilerimizden gelen tasarım düzenlemesi ve yeni tasarım geliştirme taleplerini karşılayarak sürecin hızlanması ve sonuçlanmasına katkı sağlıyoruz.

FLEKSO BASKI

Flekso Baskı aşaması Artsan’ın bir diğer uzmanlık alanıdır. Bu uzmanlığın arkasında 30 yıllık deneyim, ar-ge yatımları ve kalifiye iş gücü yatmaktadır. 200 cm genişliğinde ve 10 renge kadar baskı yapabilme yeteneğine sahip son teknoloji donanımlı Flekso Baskı makinelerimizde yüksek kalitede baskı yaparak, müşterilerimizin rekabet gücünü artırıyoruz.

LAMİNASYON

Laminasyon aşaması ambalaja artı değer kazandırmak için uygulanan, esnek ambalaj üretiminin önemli bir adımıdır. Ürün ömrünü artırmak, ambalaj verimliliğini yükseltmek, ambalaja bariyer özelliği kazandırarak, koruyucu tabaka oluşturmak ve mukavemeti artırmak gibi pek çok amaca hizmet etmektedir. Solventli ve solventsiz laminasyon imkanı bulunan işletmemizde BOPP+CPP, PE+PE, BOPP+BOPP, PET+PE, BOPP+PE, PE+BOPP PE+CPP, Pearlize kombinasyonları ile birçok sektörün ihtiyaç duyabildiği üstün ambalaj performansları elde edebilmekteyiz.

DİLİMLEME

Ekstrüzyon ve flekso baskı işlemlerinin ardından nihai ürüne doğru dilimleme aşamasına geçilir. 300 mm’den 1450 mm ebatlara kadar geniş yelpazede ürün dilimleme imkanı sağlayan teknolojik üstünlüğümüz ile bu alanda da farklı taleplere cevap verebilmekteyiz.

KESME & TORBA YAPIMI

Kesme ve torba yapımının bir diğer tanımı, filmlerin baskıdan sonra işlem gördüğü konfeksiyon aşamasıdır. Burada, taşıma torbaları (yumuşak kulplu, takviyeli, el geçmeli vb), perforeli torbalar, dökme torbalar, palet örtüsü, wicked torba (tavuk torbası, ekmek poşeti vb), atlet poşet, büzgülü çöp torbaları (rulo, interleave vb) gibi farklı tiplerde torbalar üretilmektedir.

AMBALAJLAMA

DEPO VE LOJİSTİK

Büyük veri iletişimi ve IOT uygulamaları ile donatılmış lojistik merkezimizde, sınıflandırılmış raflarda paletler halinde muhafaza edilen ürünlerimiz, müşterilerimize son kalite kontrol sonrası sevk edilmektedir. Hızlı termin prensibi, üretimin her aşamasında operasyonel verimlilik ve dijital dönüşüm ile sağlanmaktadır.

GERİ DÖNÜŞÜM

Sürdürülebilirliği salt bir norm olarak değil; üretim ve yaşam felsefesi olarak görüyoruz. Yeniden değerlendirme ise bu felsefenin temelini teşkil etmektedir. İşletmemizde yeniden kullanılabilir atıkları kendi içinde sınıflandırarak ayrıştırıyoruz. Grubumuz bünyesinde yer alan ve geri dönüşüm lisansına sahip olan Ecoriver şirketimiz sadece bu alanında faaliyet göstererek, değer yaratmaktadır. Ayda 1500 ton plastiğin geri dönüştürülerek ekonomiye kazandırıldığı işletmemizde, en az %80 oranında tüketici geri dönüşümünden (PCR),

This post is also available in: English (İngilizce)